Biuro tłumaczeń w Rzeszowie: 'PATRYKCUZYTEK.COM'

Zobacz jak działam teraz, ta strona ma już 6 lat!!! ;)

niedziela, 14 listopada 2010

Czasem zrób sobie przerwę...

Nie nadwyrężaj szarych komórek, bo szybko się wypalisz. Dlatego, zrób sobie przerwę!

Przerwa w trakcie wypełniania swojego celu jest o tyle ważna, że pomaga ustabilizować myśli i po prostu odpocząć. Kiedy coś staramy się dobrze zrobić, szczególnie kiedy mamy określoną drogę, gonimy się z myślami, cały czas "główkujemy" tylko nad jednym. Nie zawsze wpływa to na nas dobrze. O ile powinniśmy realizować cele, związane z naszymi zainteresowaniami, o tyle zawsze znajdzie się coś co musi zostać wykonane, a niekoniecznie nas interesuje. W takich momentach szybciej się męczymy, dekoncentrujemy. Często też wpływa to destrukcyjnie na obraną przez nas ścieżkę. Chcielibyśmy szybko przebrnąć przez "nieciekawe" zagadnienia, jednak nie zawsze jest na to sposobność. Wtedy musimy wiedzieć, że dzień czy dwa odpoczynku zrobią nam dobrze! Nie będzie to na pewno czas stracony, ponieważ zdrowie jest najważniejsze, psychiczne w szczególności. A taki mętlik w głowie i ciągła gonitwa myśli przysparza wiele problemów. Oglądnij więc dobry film, posłuchaj muzyki, która Cię uspokaja, przeprowadź ciekawą rozmowę. Staraj się nie myśleć o swoim celu przez te dwa dni. A kiedy poczujesz się lepiej, wróć do pracy i pamiętaj, nie poddawaj się!

2 komentarze:

  1. O. Odnośnie przerwy, to ucząc się tego stosu pojęć na językoznawstwo pomyślałam, ze zrobię sobię konstruktywną przerwę i wejdę poczytam coś mądrego, a nie nadufanego terminologią :)
    Teraz do rzeczy:
    przerwa jest faktycznie niezbędna, tylko wiesz w czym problem? Mianowicie w tym, że wpadając w wir (tutaj nauki) człowiek ma dziwną, mylącą świadomość, ze przerwa to marnotrawstwo czasu i wiedzy. Przynajmniej ja tak to odbieram czasami. Myślę, że robienie sobie przerw również wymaga treningu. Może napiszesz coś o tym?:)
    Kinga K.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, myślę, że jeżeli ktoś się przyłoży do nauki i siądzie trochę nad nią, to jeżeli chwile odpocznie, nie będzie silnego uczucia marnowania czasu. Umiejętne robienie przerw nie jest na pewno łatwe, ponieważ jeżeli za bardzo się rozleniwimy, nie będzie nam się chciało dalej pracować ;) Może coś o tym napiszę, zobaczę ;)

    OdpowiedzUsuń