Biuro tłumaczeń w Rzeszowie: 'PATRYKCUZYTEK.COM'

Zobacz jak działam teraz, ta strona ma już 6 lat!!! ;)

środa, 8 grudnia 2010

Co może okazać się pomocne w dobrym zagospodarowaniu dnia i zmniejszeniu poczucia traconego czasu?

Prosty sposób.

Najprostszą metodą na wyplenienie tego zgubnego nawyku, jakim jest marnowanie czasu, jest mądre i realne planowanie. Planowanie dnia, tak, aby efektywnie go wykorzystać i być zadowolonym z każdej chwili, którą przeżywamy. Metoda nie jest trudna, aczkolwiek wymaga, jak wszystko zresztą, odrobinę wysiłku.

Potrzebne ci będzie:

-kalendarzyk/notes/jakaś aplikacja komputerowa do notatek/lub zwykła karta papieru/jeżeli sobie ufasz i podejdziesz do sprawy poważnie to – twoja pamięć;
-odrobina chęci;
-5 lub 10 minut każdego dnia;

Zaczynamy.

1. Przeanalizuj dokładnie swoje działania podczas dnia i osądź się sprawiedliwie. Jakie czynności wykonujesz podczas dnia? Czego mógłbyś uniknąć i dzięki temu znalazłbyś więcej czasu na sprawy „ważniejsze”? Najlepiej spisz to gdzieś na kartce, czy na komputerze. Na analizę możesz poświęcić kilka dni – twoja analiza będzie dużo dokładniejsza, ponieważ w jednym momencie może być trudno wszystko sobie przypomnieć.

2. Kiedy już wiesz co zwykle robisz w ciągu dnia, co jest dla ciebie ważniejsze, a co mniej, na co poświęcasz zdecydowanie za dużo czasu możesz zabrać się za planowanie.

3. Bierz któryś z ww. przyrządów i zacznij planować. Radzę ci, żebyś na początek rozplanował to, co jest najważniejsze, później, stopniowo przechodź do rzeczy mniej ważnych. Możesz wpisać po prostu to, co chcesz w danym dniu zrobić, a możesz dodatkowo wyznaczyć sobie odpowiedni czas na to, czyli porę dnia i dokładny czas, np. pół godziny, godzina. Zaprocentuje to tym, że czynność będzie wykonana szybciej, bo gdybyś wpisał czynność bez określonego czasu, mógłbyś zostawić wszystko na koniec dnia i w rezultacie nie zrobiłbyś nic.

Tak więc, na planowanie poświęć dziennie kilka minut, najlepiej wieczorem w dniu poprzedzającym dzień „planowany”. Wybierz dla siebie najlepszą porę

Możesz o tym przeczytać również tutaj: moja porada w serwisie zaradni.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza